UA-8709939-4
Site logo

Ekologické svietenie svetelných reklám

eco1

V poslednej dobe zaznamenávame zvýšenú intenzitu otázok ohladne spotreby elektrickej energie LED systémov našich svetelných reklám. Touto otázkou sme sa zaoberali už pred piatimi rokmi a vačšinu svetelných reklám za posledných 5 rokov sme vyrobili s úspornými LED modulmi. A za posledný rok sme nevyrobili ani jednu svetelnú reklamu s neónovým osvetlením (lineárne žiarivky). A sme na to hrdí.

Ale nie je LED ako LED. Na trhu je obrovské množstvo LED modulov určených pre svetelné reklamy. Počnúc lacnými čínskymi LED modulmi až po vyspelé LED systémy s vyladenou elektronikou. Použitie LED modulov je omnoho náročnjšie než sa zdá. Do úvahy je potrebné brať teplotu prostredia, svietivosť, ochranu samotných lediek proti vode a prachu, nominálnu zaťažiteľnosť elektrických vodičov, straty na vedení a iné…

Aby sme dosiahli čo najlepší výsledok, venovali sme tejto otázke stovky hodín. Musím však zhodnotiť, že to úsilie stálo za to. Sofistikovaným LED systémom sme sa odlíšili od konkurencie.
Naším úsilím nebolo nájsť najlacnejší LED systém. Hľadali sme viac. Predovšetkým nás zaujímajú tieto fakty:
- životnosť LED systému
- najvyžšia možná svietivosť
- najnižšia možná spotreba

Vo všetkých našich svetelných reklamách používame výkonové LED moduly, ktoré sú výnimočné svojou vysokou svietivosťou a nízkou spotrebou. Nízka spotreba jednotlivých LED modulov nám umožňuje použiť menšie množstvo transformátorov a tým vyrovnať rozdiel v cene mezi kvalitnou LEDkou a čínskou lacnou ledkou. Niektorý výrobcovia svetelných reklám si neuvedomujú, že je neekonomické nakúpiť lacné ledky a ušetrené peniaze potom minúť na väčšie množstvo transformátorov. Nehovoriac o spotrebe svetelnej reklamy, ktorá je u konkurencie neraz aj o 100% vyžšia než pri našich svetelných rekamách.

Pri veľkoplošných reklamách máme nastavenú výrobu na svietivosť 2.320 lumenov / m2. Spotreba elektrickej energie na 1m2 tejto reklamy je iba 22 Watt.
Len pre porovnanie
- spotreba lineárnych žiariviek na 1m2 je cca 150-180 Watt / m2.
- spotreba lacných čínskych lediek na 1m2 je cca 40-45 Watt / m2

Ak vezmeme do úvahy 8 hodinové denné svietenie svetelnej reklamy o rozmere 500x300 cm, tak je spotreba za 1 rok následovná
- spotreba LIGHTBOX LED SYSTÉMU = 967 kWh náklady na elektrickú energiu za 1 rok = 68 €
- spotreba čínskeho LED systému = 1.971 kWh náklady na elektrickú energiu za 1 rok = 138 €
- spotreva NEÓN systému = 6.570 kWh náklady na elektrickú energiu za 1 rok = 460 €

Cena jedného kWh je 0,07 - 0,16 € v závislosti os tarify a dodávateľa elektrickej energie.

Porovnajte si sami, či sa nám podarilo vytvoriť efektívne a ekonomické osvetlenie svetelných reklám.

spotreba

. . . : : : Odkazy na oficiálne stránky spoločnosti LIGHT Box, s.r.o. : : : . . .
Nová verzia stránky
Galéria našich prác
Stará verzia stránky